Feed items
Kto rządzi tym światem?
Są osoby, które twierdzą, iż bogiem tego świata jest Szatan, panując nad wszystkimi królestwami świata. Opierają się m.in. na następujących wersetach biblijnych: 2 Kor. 4:4, Jana 12:31, Jana 14:30, Jana 16:11.
Jak z związku z tym rozumieć słowa Apostoła Pawła: „Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione” (Rzym. 13:1, BW*)? Nie napisano tu ‘dopuszczone’ ale ‘ustanowione’, a to oznacza, iż Bóg ma pełną kontrolę nad tym, kto jest aktualnie przy władzy.
Jest to zgodne ze słowami Daniela: „On zmienia czasy i pory, On utrąca królów i ustanawia królów, udziela mądrości mądrym, a rozumnym rozumu” (Dan. 2:21, BW).
„Bóg Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i ustanawia nad nim, kogo chce” (Dan. 5:21b, BW).
Jezus potwierdził to mówiąc do Piłata: „(...) Nie miałbyś żadnej władzy nade mną, gdyby ci to nie było dane z góry;” (Jana 19:11a, BW).Czytaj dalej
10. Świątynia ziemska i niebiańska
Świątynia Boża – ziemski przybytek, o którym mówi Pismo Święte, to miejsce jedyne w swoim rodzaju.
Oto powody:
I. Przybytek ten oraz jego wyposażone było wykonane według ścisłych instrukcji danych Mojżeszowi osobiście przez Boga
„I wystawią mi świątynię, abym zamieszkał pośród nich, dokładnie według wzoru przybytku i wzoru wszystkich jego sprzętów, które ci pokażę; tak wykonacie” (2 Mojż. 25:8-9, BW).
„Bacz, abyś uczynił to według wzoru, który ci ukazano na górze” (2 Mojż. 25:40, BW).
Początkowo był to Miszkan (hebr. משכן) - Przybytek czyli Namiot Wyznaczonych Czasów – znany również jako Namiot Zgromadzenia/Spotkań/Przymierza (hebr. ohel moed). Z uwagi na konieczność przenoszenia podczas pustynnej wędrówki Izraelitów ku ziemi obiecanej, Przybytek miał postać namiotu.
„Ojcowie nasi mieli na pustyni namiot przymierza, jak nakazał Ten, który powiedział Mojżeszowi, aby go wykonał według wzoru, jaki widział” (Dzieje 7:44, BW).
„Lecz dopiero Salomon zbudował Mu dom” (Dzieje 7:47, BW).
Każdy element Przybytku Bożego był wykonany według szczegółowych instrukcji:
„Świecznik wykonał według wzoru, jaki Pan pokazał Mojżeszowi” (4 Mojż. 8:4b, BW).
Można więc powiedzieć, iż zarówno konstrukcja jak i całe wyposażenie ówczesnego przybytku było genialnym artystycznym Bożym projektem. Jednym z nich była menora - siedmioramienny świecznik. Czytaj dalej
Misja strony
Witam serdecznie na stronie i dziękuję za jej odwiedzenie oraz za czas tu spędzony.
Moje imię – jako osoby narodzonej z Ducha Bożego, która stała się ‘gałązką wszczepioną w szlachetne drzewo oliwne’, czyli Izrael – to Aviyah (אביה). Jest to imię hebrajskie złożone z dwóch wyrazów: Avi – mój ojciec, Yah – imię Boże, co można przetłumaczyć: 'moim Ojcem jest Bóg'.
Prowadzona przeze mnie strona mesjasz.info jest stroną prywatną.
Od czasu duchowego zrodzenia rozpoczęła się moja fascynacja Wszechmocnym Bogiem Izraela, który działając na przestrzeni wieków, a również w naszych czasach, niezmiennie daje dowody, że na swoim wybranym narodzie okaże swoją świętość:
„Tak mówi Wszechmocny Pan: Gdy znowu zgromadzę dom izraelski spośród ludów, wśród których byli rozproszeni, wtedy na oczach narodów dowiodę na nich swojej świętości; i będą mieszkać na swojej ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi. I będą na niej bezpiecznie mieszkać, będą budować domy i sadzić winnice; i będą bezpiecznie mieszkać, gdy Ja dokonam sądów na wszystkich ich sąsiadach, którzy nimi pogardzili. I poznają, że Ja, Pan, jestem ich Bogiem” (Ezech. 28:25-26).
Pamiętając o swoim Świętym Przymierzu, Najwyższy zesłał Mesjasza, którego misją było i jest: „dać ludowi jego poznanie zbawienia przez odpuszczenie grzechów ich” (Łuk. 1: 77 i kontekst w. 68-79). Godny podziwu jest sposób Jego działania, kiedy to szczególnie dziś ‘u kresu wieków’ objawia Żydom Syna Bozego i Zbawiciela jako ich Mesjasza – Jeszuę (Jezusa). Efektem tego jest rosnąca liczba zborów judeo-mesjańskich.
Misją strony jest:Czytaj dalej
Aktualności
TEMAT DO ROZWAZENIACzytaj dalej
TEMAT DO ROZWAZENIACzytaj dalej
Jak się modlić?
Jako że nasza witryna dotyczy religii chrześcijańskiej, również i w tym temacie uwzględnię tylko ten aspekt. Istnieją różne rodzaje modlitw i każdy z nich pokrótce tu omówię:
1. Recytowanie gotowych modlitwCzytaj dalej
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »