HISTORIA POMNIKA PAMIĘCI POMORDOWANYCH ŻYDÓW PUŁAWSKICH

Pomnik pamięci pomordowanych Żydów puławskich został postawiony w 1987 r. przez ówczesne władze Miasta Puławy. Na uwagę zasługuje fakt, że wcześniej nikt nie wpadł lub nie chciał wpaść na pomysł upamiętnienia 3.600 Żydów zamordowanych przez niemieckich ludobójców (nazistów). Pomnik został postawiony w miejscu, w którym kiedys stała synagoga.

Po jakimś czasie pomnik uległ dewastacji wskutek wybryku wandali. Został kilkakrotnie zalany farbą olejną dosyć obficie i już nigdy potem nie odzyskał śladów swojej świetności.

Straszył swoim wyglądem przechodniów i jakoś nikt nie mógł się zebrać, aby coś z tym zrobić. Czytaj dalej

Your rating: Brak Ocena: 4.4 (16 votes)

WITAMY W DNIACH NOEGO

HISTORIA PRZEDPOTOPOWEJ LUDZKOŚCI W WIELKIM SKRÓCIE

Chronologia biblijna wskazuje, iż od czasu stworzenia Adama do nastania potopu upłynęło 1656 lat. Jak długi to okres, wystarczy uzmysłowić sobie przykładając tę miarę czasu do naszych dziejów. Wiemy, jak wielki postęp nauki i techniki dokonał się w naszej cywilizacji na przestrzeni tylu lat oraz jak wiele ważnych wydarzeń miało miejsce w przedziale 17 wieków. Trudno byłoby więc sądzić, iż świat przedpotopowy w przeciągu owego czasu stał w miejscu, tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę dodatkowe czynniki ułatwiające taki rozwój. Ludzie byli długowieczni (Rodz. 5:1-32), co ułatwiało zdobywanie i gromadzenie doświadczenia, a ich umysły bliższe doskonałości. Jednak ową cywilizację, która istniała niemal 2 tysiące lat, pochłonęła całkowicie woda grzebiąc w swoim żywiole dorobek ówczesnej kultury, nauki i pamięć po wielkich umysłach tamtego świata. Pozostały jedynie strzępy informacji o tych zamierzchłych czasach, zamknięte w zaledwie 6 rozdziałach pierwszej księgi biblijnej. 

Jedynymi ocalałymi ludźmi, którzy przeżyli ten straszliwy kataklizm, był Noe i jego rodzina (Rodz. 7:11-14). Na podstawie ich relacji wiemy, iż wody potopu spadały na Ziemię przez czterdzieści dni i nocy tak, iż zakryły całkowicie najwyższe wierzchołki planety (Rodz. 7:17-24). 

Przytoczę tu fragment ciekawego opracowania na ten temat, które pozwala zdać sobie sprawę z potęgi tego kataklizmu:Czytaj dalej

Your rating: Brak Ocena: 4.5 (53 votes)

Czy na pewno wierzysz w zmartwychwstanie – czyli na czym polega prawdziwa wiara?

Nadchodzi czas wiosny, kiedy wszystko budzi się do życia. Z jakąż zazdrością możemy patrzeć na odradzającą się co roku naturę. Z zazdrością? Zaraz to wyjaśnię. Martwe pędy roślin, nie dające przez całą zimę znaku życia, wypuszczają zielone pączki. Słońce świeci dłużej i mocniej – jest coraz cieplej. Wielu ludzi wydostaje się w tym czasie z zimowego przygnębienia i zaczyna wreszcie dostrzegać piękno życia. Coś jednak zakłóca ten obraz.

Nasze życie jakoś nie chce się odradzać naturalnie, jak przyroda, której radosny triumf obserwujemy co roku. Przyćmiewają je choroby – ciężkie i bolesne, a często śmiertelne. Ileż każdy z nas dałby, żeby uratować swoje życie. Ludzie poświęcają cały swój majątek, wszystkie oszczędności, by dodać sobie… choć parę lat życia. Gdy śmierć zagląda w oczy, nasze myśli zwracają się do Pana życia i śmierci – Boga. Nawet jeżeli ktoś całe życie w Niego nie wierzył – to jest ostatnia ‘deska ratunku’: „a może On jednak istnieje… nie zaszkodzi spróbować”. Czytaj dalej

Your rating: Brak Ocena: 4.7 (19 votes)

Izrael - fizyczny czy duchowy?

£6.00

Czy Bóg odrzucił swój wybrany lud?

Czy to możliwe, ze Bóg wycofal sie z obietnic złożonych pod przysiegą Abrahamowi, Izaakowi, Jakubowi a nastepnie Dawidowi?

Czy fenomen powstania i istnienia dzisiejszego Izraela to spelniajace sie na naszych oczach proroctwa biblijne?

 

Zdjecie: 
czyli czy teologia zastapienia ma poparcie w Pismie Swietym?
Czy Bog odrzucil swoj wybrany lud?
£6.00

Czy znasz Boga?

Wiele osób mówi, iż wierzy w Boga. Gdyby jednak ktoś poprosił Cię, abyś powiedział jaki On jest i opisał Jego istotę, cechy i osobowość, jak wiele miałbyś do powiedzenia? Jak realną postacią jest dla Ciebie Bóg? Czy wiara w Boga, jest tylko ustną tradycją przekazywaną Ci od pokoleń, czy też Twoim osobistym przekonaniem a nawet pewnością, że On istnieje? Jaki to ma wpływ na życie jakie prowadzisz?

Opracowanie to powstało na skutek mojej fascynacji osobowością Stwórcy, którego nawet częściowe poznanie na podstawie Pisma Świętego zapiera dech w piersiach i napawa podziwem. Wierze, iż te wspaniałe doświadczenia staną się również Twoim udziałem. Czytaj dalej

Your rating: Brak Ocena: 4.4 (25 votes)

Czy rozpoznamy powtórne przyjście Mesjasza?

Mamy już za sobą pierwsze przyjście Mesjasza, podczas którego objawił On swoim uczniom, iż przyjdzie na Ziemię powtórnie. Rozpoznanie Jego przyjścia wydaje się oczywiste. Pismo Święte zawiera ponad 300 proroctw biblijnych na temat Mesjasza, które wypełniły się na osobie Jezusa – dlatego został rozpoznany.

Jest też mnóstwo tych, które mówią o Jego powtórnym przyjściu. Oto jedno z nich:

„Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego, bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy. A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą (Mat.24:27-30,*BW).

Tak spektakularnego zjawiska nie sposób przeoczyć! – powiesz.Czytaj dalej

Your rating: Brak Ocena: 5 (26 votes)
Subskrybuje zawartość