IZRAEL - FIZYCZNY CZY DUCHOWY?

Izrael - Naród wybrany

Czy Bóg odrzucił swój wybrany lud?

Czy to możliwe, ze Bóg wycofal sie z obietnic złożonych pod przysiegą Abrahamowi, Izaakowi, Jakubowi a nastepnie Dawidowi?

Czy fenomen powstania i istnienia dzisiejszego Izraela to spelniajace sie na naszych oczach proroctwa biblijne?

IZRAEL - FIZYCZNY CZY DUCHOWY?
czyli
Czy teologia zastąpienia ma poparcie w Piśmie Świętym?

 

UWAGA!

Opracowanie dostępne w formie książkowej.

Koszt: £6 (korzystne rabaty przy większych zamówieniach oraz dla dystrybutorów)

W opracowaniu wersja angielskojęzyczna publikacji.

Zamówienia: mesjasz.info@pm.me

Branham

Czy naprawdę Branham jest prorokiem dla Żydów Mesjańskich? Czy Żydzi Mesjańscy zgadzają się z tym, co mówią "branhamowcy" na temat zwiedzenia niewiasty, w ogrodzie Eden, przez węża? Nie wiem, co jest podane w ich publikacjach, ale to, co sobie ludzie opowiadają, to jest NIEDORZECZNOŚĆ, jaką może tylko idiota wymyślić.

Izrael a Izraelici

Państwo Izrael istnieje, a gdzie są IZRAELICI? Gdzie jest dwanaście plemion Izraela? Kto wie, z którego plemienia się wywodzi? Czy można to ustalić?

Naród wybrany

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 6, 16 – 19:
16)Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan,
a tych siedem jest dla Niego
OBRZYDLIWOŚCIĄ:
17)BUTNE OCZY, kłamliwy język,
ręce, które przelewają krew
niewinną,
18)SERCE, KTÓRE KNUJE ZŁE MYŚLI,
nogi, które śpieszą do złego,
19)Składanie fałszywego świadectwa
i sianie niezgody między braćmi.
Dlaczego Żydzi koniecznie chcą być „WYBRANI”? Czy nie mogą być, jak wszyscy?

Proroctwo Jeremiasza a zgromadzenie NARODU IZRAELA

Jeremiasza 29, 13 i 14: „A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem, objawię się wam – mówi Pan – ODMIENIĘ WASZ LOS I ZGROMADZĘ WAS ZE WSZYSTKICH NARODÓW I ZE WSZYSTKICH MIEJSC, DO KTÓRYCH WAS ROZPROSZYŁEM – mówi Pan – i sprowadzę was z powrotem do miejsca, skąd skazałem was na wygnanie.”
Taki warunek powinien spełnić WYBRANY NARÓD IZRAELA, aby móc powrócić do kontynuacji PRZYMIERZA i być zgromadzonym przez Boga do miejsca, z którego został wygnany. Czy obecne państwo Izrael jest znakiem, że Bóg uznał ten warunek za spełniony, a Żydzi, zgromadzający się na terenie tegoż państwa, są przywróconym do łask WYBRANYM IZRAELEM?

Zgromadzony iZRAEL

A co ze słowami Pana Jezusa który rozmawiając z Nikodemem powiedział mu:Ew.Jana 3:1-21.
Podałem całość ale bardzo ważne jest to co mu dobitnie powiedział Pan Jezus:w-3 Odpowiadając Jezus ,rzekł Mu: Zaprawdę,zaprawdę,powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego.Nikodem tego nie rozumiał więc usłyszał wykład-w -5
Zaprawdę ,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha,nie może wejść do królestwa Bożego.W-6 Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
Pytanie- czy obecny IZRAEL jako państwo jest ciałem czy duchem? -jest ciałem a nie duchem.
Duchem pisząc dosłownie, są tylko ci którzy narodzili się na nowo-i ci są IZRAELEM wybranym
przez Boga.Więc co będzie z Izraelem cielesnym-odpowiedz daje,Ks.Zachariasza:13:7-9.
Pozostanie tylko trzecia część.Prorok mówi o przyjściu Mesjasza i czasach końcowych,bardzo ciekawe proroctwo o Izraelu i pozostałych narodach.Do tej pory Izrael czeka na przyjście Mesjasza a nie poznali tego który przyszedł i został zgładzony,tak jak Szczepan powiedział że staliście się mordercami.Owszem przyjdzie Mesjasz we własnym imieniu i ten będzie zaakceptowany ale,ale to będzie antychryst.Tak jak powiedział Pan Jezus ,-gdy przyjdzie we własnym imieniu to go przyjmiecie.
Józef.pozdrawiam.

Filmowy Babilon

Czy Żydzi mesjańscy są przekonani, że Jezus akceptuje wszystkie istniejące dziś religie chrześcijańskie i jest zadowolony z tego, że jest ich aż tyle? Czy naprawdę one wszystkie są wierne nauce Jezusa Chrystusa, przecież każda z nich mówi zupełnie coś innego? Dla mnie to jest JEDEN WIELKI BABILON!
Dlaczego na waszych stronach internetowych, po waszych filmach ukazują się łącza do filmów wszystkich... władców tego świata? To miesza w głowach i wprowadza zamęt. Czy nie można tego zablokować?
Każdy, kto jest zainteresowany inną religią, może ją sobie znaleźć sam!

nic dodać nic ująć

Niesamowicie jest to napisane! Bardzo dobrze wytłumaczone. Szkoda ze niektórzy bronią zaciekle swojej doktryny o zamianie, podpierając się wersetami które nie maja z tym nic wspólnego. Najbardziej mnie śmieszy to, ze ci którzy nie uważają ze Izrael w dalszym ciagu jest narodem wybranym, negują szabat, święta, zakon i właściwie cały stary testament zawieszaja się na blogoslawienstwach ze ST. Skoro negujecie ST to po co wam te błogosławieństwa?! Hipokryzja i ignorancja.  Czekam na nowe wpisy na tej stronie ;) Niech Bóg was błogosławi!

OR

Wspaniałe opracowanie! Oby służyło pomocą, ku poznaniu, jak największej liczbie ludzi ! היברך אותך השם!