witam

Wersja do wydrukufajna stronka ,duzo pozytecznych i wyjasniajacych informacji ze starego testamenru. Bardzo sie ciesze ze znalazlem te stronke :)

Przypadek

Jestem chrzescijaninem. Chciałem tylko napisać że zupełnie przypadkiem trafiłem tutaj. Dziękuję autorowi strony.Dzięki temu dowiedziałem się w pełnym zaskoczeniu że są Żydzi którzy będąc dalej Żydami przyjęli Jezusa. Jestem szczęśliwy z tego powodu i zafascynowany tym co odkryłem. Obejrzałem właśnie reportaż o Żydach mesjańskich. Jestem pod wrażeniem tego co usłyszałem i zobaczyłem. Piękna muzyka i słowa pełne miłości. Starożytna tradycja przesiąknięta i wypełniona miłością Jezusa. Coś pięknego... Kocham Was. Obyście rośli w siłę ducha. Jezus jest wielki!
Łukasz

Witam!

Ja też bardzo się cieszę ,że mogę korzystać z tej wspaniałej strony. Dziękuję Bogu za moich braci i siostry w Panu ,którzy są pochodzenia żydowskiego.Bardzo kocham ten wybrany przez samego Boga naród.Modlę się o błogosławieństwo dla tego narodu i Bożą ochronę.Szalom.

szkoda

szkoda tylko,że tak mało ludzi pisze na forum.można by było poruszyć wiele ciekawych tematów.

Jest nadzieja

Trzeba zachęcić znajomych,aby zaglądali tutaj i podzielili się swoimi refleksjami.achwei

jest nadzieja

to do dziela, dlaczego nikt sie nie zglasza? ja chetnie popisze. chcialabym sie dowiedziec nie jednej rzeczy. szalom

Nadzieja zawsze jest

Witam, Ostatnio natknąłem się w tv na program o historii Państwa Izrael, iż to niezwykła sprawa że z niebytu powstał po takim czasie i że jest tak piękny i nowoczesny. Wierzę ,ze tak chciał Pan, bo takie były proroctwa. Teraz również natknąłem się na te stronę i zobaczyłem jak bardzo ludzie powinni być braćmi, zdążając do tego samego celu w życiu. Nie przypuszczałem ,że ruch Mesjański się powiększa,ze mogą tu znaleźć miejsce nie tylko Izraelczycy. Mam w myślach coraz bardziej pytanie, czy ,a może - dlaczego Bóg nie wpłynie np przez jakieś objawienia,czy inne niezwykłe/dla nas rzecz jasna/ działania, aby ortodoksyjnym duchownym Wiary Mojżeszowej uświadomić,że Jezus naprawdę umarł za wszystkich wtedy i właśnie TAM w Jerozolimie. Czy jedyne dojście do prawdy będzie możliwe kiedyś właśnie przez wzrost liczby Żydów wierzących w Mesjasza , Szalom

Pytanie odnośnie imienia.

Jak wiemy mamy 3 formy imienia Jezus, Isus i Yeshua.

Mam takie pytanie odnośnie tego. W naszym języku powszechnie się przyjęła forma Jezus i ona oznacza właśnie tego o którego ma chodzić (nie oznacza ona nikogo innego) więc w takiej sytuacji czy używanie formy która jest używane w danym kraju jest poprawne czy nie?? (chodzi mi o to, że Bóg na pewno ma świadomość o różnorodności języków i zagmatwaniu tych tłumaczeń) ja jako odpowiednio sceptyczna osoba nie biorę wszystkiego od razu z miejsca. Jedyny mój problem jest taki, że Bóg jakoś mi nie zróżnicował imienia Jezus a Yeshua (czyli nie zakazał mi używać żadnej formy). Wprowadza to też pewien rodzaj uzasadnionego zamieszania i zwątpienia to jest złe. (chodzi o to, że wtedy większość osób dochodzi do wątpliwości a wątpliwości być nie powinno. Jakiejkolwiek formy imienia używam zawsze chodzi o tą samą osobę. Sądzę także, że jeżeli Bóg będzie chciał mi coś pokazać to mi to pokaże ;)

witam, szalom

Przepraszam, ze mój głos nie dotyczy pytania, znalazłam tę stronę wczoraj, zamierzam tu zaglądać. Pragnę zapytać Drodzy, kim jesteście, mam na myśli piszących, jeżeli można.
Ja jestem katoliczką, chociaż wolałabym powiedzieć byłam, zaczęłam czytać Biblię 1,5 roku temu i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, Pan pozwala mi malymi krokami poznawać prawdę, pozdrawiam Wszystkich, Chwała Bogu.

pytanie

a ja wyraze swoja opinie ze strona dla starszej osoby jaka jestem jest bardzo nieczytelna, chcialbym zadac wiele pytan ale nie wiem gdzie i jak tutaj cos znalazlem wiec pisze i prosze obslugujacego te strone aby pomyslal o starszych osobach bo o ile wiem Bog o ludziach w podeszlym wieku nie zapomina, moje pierwsze pytanie brzmi czy nalezy oddawac w dzisiejszych czasach dziesiecine i jezeli nie to dlaczego a jezeli tak to tez dlaczego komu w jakiej formie etc. Prosze o odpowiedz