drzewo poznania

Wersja do wydrukuDlaczego Bóg posadził drzewo poznania w ogrodzie Eden??? Czy ktos mi odpowie?

Drzewo poznania

Bóg nigdy nie czyni nic ani bez potrzeby, ani po to aby kogoś do czegoś prowokować i dlatego dostrzegam odpowiedź na to pytanie w Księdze Ezechiela rozdział 28, a wersety 11 do 15, które mówią o doskonałym człowieku, osadzonym przez Boga w ogrodzie Eden; człowiek był nienaganny do chwili, gdy, jak mówi werset 15: "odkryto u ciebie niegodziwość". Biblia nie mówi, o jaką niegodziwość chodzi, ale na pewno nie było to jakieś postępowanie, bo ono było nienaganne, a jedynie musiał być to jakiś zamysł, skoro Bóg to "odkrył".

nie tylko drzewo poznania

nie tylko drzewo poznania ale takze wiecznego zycia. posadzil je dlatego, zeby nadac prawo pierwszym ludziom. Rodz 2: 16 Jahwe dal czlowiekowi bardzo wiele juz w ogrodzie Eden, ustanowil go panem nad zwierzetami, czyli Postawil czlowieka niejako na najwyzszym szczeblu natury, Dal mu tez przykaz o dbaniu i uprawianiu tego, co otrzymal czlowiek od Boga, poniewaz sam Jahwe jest pracowity, Rodz 1, 2, 3. przeczytaj chociazby proces stwarzania przez Elohim - (Stworca, bo wlasnie w tych rozdzialach taka widzimy postac Boga, dopiero w drugim rozdziale Bog ukazuje sie jako Jahwe- co tlumaczone jest czesto jako Bog, badz Pan). Jezeli sam Bog jest uporzadkowany, pracowity , zdyscyplinowany, jasno myslacy, co jest dobre a co zle, chce rowniez nauczyc tego samego czlowieka, ale od prostych zasad, ktorymi sie powinien kierowac czlowiek, by nie popasc w tarapaty.

nie tylko drzewo poznania

odpowiedz bardzo dobra ale mnie nie satysfakcjonuje bo moglby Bog nie sadzic dzrzewa poznania i bez tego nas wszystkiego nauczyc

witam myślę, że drzewo

witam myślę, że drzewo poznania tak naprawdę pokazało Adamowi-człowiekowi (a więc i nam) kim jesteśmy, lub kim się stajemy w momencie nieposłuszeństwa. Adam nie potrzebował sięgać po owoce drzewa poznania żeby móc nazwać wszystkie stworzenia itp. itd. wszystko to wiedział i wszystko robił w woli Bożej i łasce i myślę, że wręcz w obecności Boga, ale zapragnął zrobić coś samemu, coś poznać-odkryć bez Boga. niewłaściwa myśl -> pragnienie -> bunt -> upadek - i poznałeś człowieku kim jesteś

czy to nieposłuszeństwo było grzechem ???

Mam pytanie, czy grzechem było zerwanie i zjedzenie owocu, a mianowicie skoro człowiek przed tym faktem nie wiedział co jest "dobro" a co "zło", to Ewa nakłoniona przez węża, nie miała świadomości że źle postępuję, czy nie tak???, bo skąd miała to wiedzieć. Na moje logiczne oko, uważam iż nie popełniła grzechy bo nie wiedziała co jest grzechem, była jak małe dziecko co wsadza rękę do ognia, i tu pytanie czy ona spróbowała wcześniej przed Adamem, czy razem zjedli w tym samym momencie, bo jeśli Ewa spróbowała wcześniej przed Adamem, jej wcześniej otworzyły się oczy, i nakłaniając Adama popełniła grzech, ale w przekazie z Księgi Rodzaju jest że Ewa skosztowała pierwsza i dała Adamowi, a on zjadł i otworzyły im się oczy, ale jeśli Ewa skosztowała pierwsza, to jej się otworzyły wcześniej oczy, i jeśli nakłoniła nieświadomego Adama, to ona popełniła grzech bo znała już dobro i zło, a Adam był nieświadomy, tak to rozumuję nie wiem czy właściwie, pozdrawiam Karol

Kto złamał zakaz?

Jak już myślisz logicznie, to najpierw PRZECZYTAJ UWAŻNIE I POMYŚL.
Księga Rodzaju 2: 17 i 18: "Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego NA PEWNO UMRZESZ. (18)POTEM rzekł Pan Bóg: Niedobrze jest człowiekowi, gdy JEST SAM. Uczynię mu pomoc odpowiednią dla niego."
I POTEM stworzył Bóg CAŁY ŚWIAT ZWIERZĄT, a dopiero na samym końcu stworzył Bóg niewiastę.
I jeszcze rozdział 3, werset 3: "TYLKO o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł BÓG: Nie wolno WAM z niego jeść ani się go dotykać, ABYŚCIE nie umarli." I na tę informację wąż odpowiada (Rodzaju 3: 4 i 5 - PRZECZYTAJ.)
Jakie drzewo było w środku ogrodu? Odpowiada Księga Rodzaju, rozdział 2, werset 9 - PRZECZYTAJ. TYLKO owoc Z TEGO drzewa był zakazany DLA OBOJGA, czyli mężczyzny i niewiasty.
Zakaz z drzewa POZNANIA ustalił Bóg dla CZŁOWIEKA, gdy niewiasty jeszcze nie było.
Zapewnienie węża, po uzyskaniu odpowiedzi niewiasty co do ustanowionego dla niej zakazu, wyraźnie pokazuje, że wąż ROZMYŚLNIE wprowadził ją w błąd, NIE PODKREŚLAJĄC, że POZNANIE DOBRA I ZŁA nie ma żadnego związku z drzewem w środku ogrodu.
Czy spożywając owoc Z KAŻDEGO INNEGO DRZEWA ogrodu, poza tym jedynym, w środku ogrodu, niewiasta łamała jakiś zakaz?
Czy dostrzegasz JEDYNY, LOGICZNY WNIOSEK - kto złamał zakaz?