Izrael - Tam się narodził nasz Zbawiciel

Wersja do wydruku
Cztery cuda w Izraelu 

 

Pustynia Judzka zakwita - Blooming Judean Desert

Fascynująca podróż przez pustynię Judzką, poprzez palmowe plantacje oraz ogród Ein Gedi. Na naszych oczach wypełniają się proroctwa Izajasza, przez którego Bóg powiedział: "Niech się rozweseli pustynia i spieczona ziemia; niech się rozraduje i zakwitnie step!" (Izaj. 35:1)

 

Mini Izrael

Obraz współczesnego Izraela w miniaturce. Piekna prezentacja Izraela w miniaturze wykonana z ponad 350 modeli,dokladnie imitujacych oryginalne, najbardziej znane w Izraelu miejsca: nowoczesne, historyczne, religijne oraz archeologiczne.

Część 1

 

 

-----

Trwają prace redakcyjne nad treścią strony. 

Zapraszamy wkrótce.

 

 

Ojczyzna Naszego Zbawiciela

Nasz Zbawiciel narodził się w Betlejem judzkim, które leży w ziemi, jaką Bóg obiecał dać na wieki, w dziedziczne posiadanie, Abrahamowi i jego potomstwu, czyli, zarówno, dwunastopokoleniowemu ludowi IZRAELA, jak i błogosławionym w Abrahamie, wszystkim narodom ziemi.
Obecne państwo Izrael zajmuje część tej "ziemi obiecanej", ale z całą pewnością nie można tegoż państwa nazwać ojczyzną Naszego Zbawiciela, ponieważ Jego Ojczyzna jest w niebie!

Modlitwa

Czy Żydzi Mesjańscy także modlą się pod ścianą płaczu? Wszak Jezus powiedział (Mat. 6, 5 - 8): "...Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego..."