תשובה לתגובה

Skrzynia Przymierza

Przedstawiacie Skrzynię Świadectwa, która zawiera: kamienne tablice, dzban z manną i laskę Aarona. Czy to jest możliwe? Kto miał prawo DOTYKAĆ wieka Skrzyni Świadectwa? Czy po jej zamknięciu w czasach Mojżesza otwierał ją KTOKOLWIEK? IV Księga Mojżeszowa 17: 27 i 28: „Wtedy SYNOWIE IZRAELSCY rzekli do Mojżesza: Oto konamy! Giniemy! Wszyscy giniemy! Ginie każdy, kto ZBLIŻA SIĘ do przybytku Pańskiego. Czy mamy doszczętnie zginąć?”
Czy wierzycie, że Aaron WŁASNORĘCZNIE zdjął wieko Skrzyni Przymierza, aby do niej włożyć, najpierw dzban z manną, a potem jeszcze i zakwitłą laskę?
Biblia Warszawska mówi inaczej; (IV M. 17: 16 – 26): „I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy:... (19) Połóż je potem w Namiocie Zgromadzenia PRZED Skrzynią Świadectwa, gdzie się wam objawiam.... (25) Odnieś z powrotem laskę Aarona PRZED Skrzynię Świadectwa,... (26) Mojżesz postąpił tak, jak mu nakazał Pan, tak postąpił.” Z dzbanem manny rzecz miała się dokładnie tak samo (II M. 16: 33 i 34): „I rzekł Mojżesz do Aarona: Weź jeden dzban i włóż do niego pełny omer manny, i postaw go PRZED Panem... (34) Tak jak nakazał Pan Mojżeszowi, Aaron postawił go PRZED Świadectwem na przechowanie.”
Tak kardynalne błędy w sprawach tej wagi, wraz z zastępowaniem świętego imienia IZRAEL nazwą: „Żyd”, w odniesieniu do czasów zanim Żydzi w ogóle zdążyli zaistnieć w historii, poddają w wątpliwość inne informacje, jakie zamieszczacie na swoim portalu, nawet pomijając Waszą zadziwiającą zgodność z ugrupowaniami (zielonoświątkowcy) wierzącymi w „trójcę”, która jest według nich „trój-jedynym” (jakimś) bogiem – co to takiego?
Chyba jednak Waszego zboru Paweł nie nazwałby ani IZRAELEM BOŻYM (Gal. 6:16), ani nawet zborem BOŻYM (I T. 2, 14) . Czy jest Wam to obojętne?
Co było za zasłoną w drugiej świątyni, gdzie powinno być miejsce najświętsze z powodu Najświętszego Świadectwa, które POWINNO tam być umieszczone?
Skrzynia Przymierza zaginęła, czy spłonęła wraz z Przybytkiem, spalonym przez Nebuzaradana – Jeremiasza 52: 12 i 13?

תגובה

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.